Regulamin

Sklep internetowy, dostępny pod adresem www.mbbm.com.pl, prowadzony jest przez firmę MBBM Poland Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą w Katowicach, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach, VIII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000519324.


I. Sposób składania zamówień


Zamówienia w firmie MBBM Poland Sp. z o.o. Sp. k. można składać:
 • w sklepie internetowym pod adresem http://www.mbbm.com.pl,
 • pocztą e-mail na adres info@mbbm.pl,
 • faksem pod nr (32) 431 03 01.

II. Towary


Produkty oferowane przez firmę są fabrycznie nowe (z wyjątkiem oznaczonych jako używane lub refabrykowane), wolne od wad fizycznych i prawnych oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.


III. Ceny

 

 1. Ceny podane na stronach internetowych firmy są regularnie aktualizowane.
 2. Są wiążące w chwili przyjęcia przez nas zamówienia do realizacji.
 3. Wszystkie ceny zawierają 23% podatek VAT.
 4. Na każdy towar wystawiamy faktury VAT, w formie elektronicznego dokumentu PDF.

IV. Dostawa

 1. Dostawy towaru w kraju realizujemy za pomocą firmy kurierskiej DPD.
 2. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy zgodnie z cennikiem dostępnym w dziale "Płatności i wysyłka".
 3. Dostawy za granicę podlegają indywidualnej wycenie.

V. Płatności

 1. Możliwe są następujące formy płatności:
  • Za pobraniem - gotówką kurierowi przy odbiorze towaru (zamówienia do 1.500 PLN)
  • Przelewem - na podstawie danych z potwierdzenia zamówienia lub faktury pro forma (na życzenie)
  • Kartą płatniczą - za pośrednictwem systemu Dotpay.pl (zamówienia do 10.000 PLN).
 2. W przypadku niektórych rodzajów asortymentu, zastrzegamy sobie prawo do ograniczenia sposobu płatności poprzez wyłączenie niektórych możliwości płatności.
   
VI. Termin realizacji
 1. Każdy towar posiada przewidywany czas realizacji zamówienia. Informuje on ile dni roboczych upływa zazwyczaj od momentu potwierdzenia zamówienia (wpływu przedpłaty) do chwili skompletowania towaru.
 2. Zamówienie na towary o różnym terminie realizacji wysyłane jest po skompletowaniu całości, tzn. po upływie najdłuższego terminu.
 3. Jeżeli czas realizacji wydłuża się z niezależnych od nas przyczyn, Klient zostaje poinformowany o opóźnieniu i możliwych rozwiązaniach.
 4. Data doręczenia zamówienia jest wynikiem sumy czasu realizacji zamówienia oraz czasu dostawy przez firmę kurierską. 
 5. Czas dostawy przez firmę kurierską wynosi zazwyczaj ok. 1-2 dni robocze.


VII. Gwarancja

 1. Produkty posiadają gwarancję producenta, importera lub sprzedawcy, obowiązującą na terenie Polski.
 2. Czas gwarancji każdego produktu podany w jego opisie. W innym przypadku, przyjmuje się 2-letni okres gwarancyjny.

VIII. Odpowiedzialność

 1. Firma MBBM Poland Sp. z o.o. Sp. k. ponosi odpowiedzialność przez 2 lata od daty zakupu w przypadku niezgodności towaru z umową zgodnie z Art. 10 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z 27 lipca 2002 r.
 2. Klient traci uprawnienia określone w w/ ustawie, jeżeli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru z umową nie zawiadomi sklepu o tym fakcie. 
 3. W przypadku sprzedaży niestanowiącej sprzedaży konsumenckiej, wyłącza się przepisy zawarte w artykułach 556-576 Kodeksu Cywilnego.

IX. Prawo odstąpienia od umowy


 1. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.), w terminie 14 dni od otrzymania zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość.
 2. Wskazane w tym punkcie prawo dotyczy sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się wyłącznie do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. 
 3. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone, oraz nie będą nosiły jakichkolwiek śladów używania.
 4. Zgodnie z ustawą, możliwości zwrotu nie podlegają produkty, podlegające ochronie praw autorskich, takie jak oprogramowanie, płyty CD z muzyką itp. 
 5. Prawo odstąpienia od umowy nie obowiązuje, gdy towar dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki od kuriera należy sprawdzić zawartość przesyłki.
 6. Zamówienie towaru, którego dostępność wynosi więcej niż 3 dni jest traktowane jako zamówienie świadczenia o właściwościach ściśle określonych przez konsumenta, w rozumieniu art. 10 ust. 3 pkt 4 ustawy z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. Nr 22, poz. 271). Odnośnie w/w towarów prawo odstąpienia jest wyłączone.
 7. Szczegóły dotyczące procedury zwrotu towaru zawarte są w dziale Zwroty i reklamacje.


X. Postanowienia końcowe


 1. Informacje znajdujące się na stronach internetowych firmy nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
 2. Wszelkie znaki towarowe i elementy graficzne użyte są w celach informacyjnych, stanowią własność uprawnionych spółek i nie mogą być odczytywane jako wskazanie organizacyjnych, finansowych, czy personalnych powiązań.
 3. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na stronie internetowej, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. 
 4. Firma MBBM Poland Sp. z o.o. Sp. k. zastrzega sobie prawo do nieprzyjęcia zamówienia do realizacji z ważnych przyczyn ekonomicznych, w przypadku ograniczonej dostępności towaru lub z innych przyczyn niezależnych od firmy.
 5. Zawarcie prawnej umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez Klienta przy odbiorze przesyłki.
 6. Personel firmy dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów były zgodne z rzeczywistością. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru, lub nagłą ich zmianę przez jego producenta. Niemniej, w każdym przypadku, gdy dane (w tym opisy i dane techniczne produktów) prezentowane na witrynie internetowej sklepu w dniu złożenia przez konsumenta zamówienia nie pokrywałyby się z rzeczywistością, w ciągu 14 dni od daty zakupu ma on prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.
 7. Regulamin określa zasady zakupów w firmie MBBM Poland Sp. z o.o. Sp. k. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.Poleć znajomym:
Dane kontaktowe
Chorzowska 108
40-101 Katowice
tel: (+48) 32 431 03 00
fax: (+48) 32 431 03 01
e-mail: info@mbbm.pl